آموزش ساخت عکس‌نوشته در اینستاگرام : 9 اپلیکیشن که در سال جدید باید امتحان کنید

آموزش ساخت عکس‌نوشته در اینستاگرام (معرفی 9 نرم‌افزار حرفه‌ای)

آموزش ساخت عکس نوشته : وقتی یک منظره‌ی زیبا‌ نظیر ساحل، کوهستان یا صورت یک حیوان خانگی را می‌بینید، گاهی، شما را متمایل به تفکر در معنای اصلی و فلسفۀ آن می‌کند. 

در این شرایط، شاید بخواهید عکسی با یک توضیح الهام بخش یا نقل قول دربارۀ آن، در اینستاگرام به اشتراک بگذارید. اما بهتر است با یک تیر دو نشان بزنید و عکس را همراه با متن روی آن، پست کنید.

 

آموزش ساخت عکس نوشته

 

شاید تا به حال پست‌های نقل قولی(Quote)، در اینستاگرام دیده باشید، اما خودتان یکی برای برندتان نساخته باشید. درج نقل‌قول‌ها در اینستاگرام، می‌تواند محتوای شما را در این پلتفرم، متنوع سازد و کمی با خلقیات انسانی سازگارتر کند. همه از یک متن انگیزشی، در روز اول هفته یا بعدازظهر طولانی روز پس از آن استقبال می‌کنند.

پس شاید ساخت یک نقل‌قول اینستاگرامی با کمک این برنامه‌ها، برای پست بعدی‌تان ضرری نداشته باشد 😊

 

1. FaceGarage

از طریق وبسایت

Image from FaceGarage, an Instagram text and quote maker app

 

FaceGarage یک نرم‌افزار بر بستر وب است، که به شما در ساخت تصاویر اینستاگرامی و قرارگیری متن روی آن در چند قدم، کمک می‌کند. می‌توانید تصویر موردنظر خود را آپلود کنید یا از یکی از تصاویر پیش‌فرض وبسایت بهره بگیرید. سپس متن خود را تایپ کرده، فونت، اندازه متن، رنگ و فرمت موردنظر را تنظیم کنید. حال تصویر خود را تولید، دانلود و در اینستاگرام به اشتراک بگذارید.

قسمت مورد توجه این وبسایت عدم درج واترمارک در تصویر شماست و شما دغدغه تهیه تصویر با مزاحمت یک نماد در گوشه آن را نخواهید داشت.

2. Canva

از طریق وبسایت، اندروید و آی‌ او اس

Image from Canva, an Instagram text and quote maker app

 

کانوا قابلیت‌هایی بیشتر از ساخت “متن‌عکس” دارد. اپلیکیشن کانوا قالب‌هایی آماده و عالی برای ساخت نقل‌قول تصویری، در اختیارتان می‌گذارد.

بخش شبکه‌های اجتماعی کانوا، به شما امکان انتخاب از بین صدها بنر، متون تبلیغی، کارت و پست در سایزها و اشکال مختلف را به همراه تصاویر پس‌زمینۀ آماده، می‌دهد. البته می‌توانید در لحظه، عکسی بگیرید و روی آن هزاران فونت و تغییرات اعمال کنید و به اشتراک بگذارید.

3. ReciteThis

فقط از طریق وبسایت

Image from ReciteThis, an Instagram text and quote maker app

 

ReciteThis نیز به شما امکان تهیه سریع و راحت “متن‌عکس” برای اینستاگرام می‌دهد.

یک پروسۀ دو مرحله‌ای متشکل از انتخاب یک تم پس‌زمینه آماده، تایپ متن موردنظر و فشردن Create می‌باشد. از همانجا می‌توانید طرح نهایی را در شبکه‌های مختلف اجتماعی (بغیر از اینستاگرام) آپلود کنید و برای اینستاگرام، ابتدا آن را دانلود و سپس در اینستاگرام به اشتراک بگذارید.

تنها اشکال این وبسایت، واترمارک بزرگ و قابل رویت آن می‌باشد که البته می‌توانید آن را بعدا در گالری، برش دهید.

 

مطلبی برای شما : چگونه برند خود را با اینستاگرام بسازید ؟

 

4. Word Swag

از طریق اندروید و آی‌ او اس IOS

Image from Word Swag, an Instagram text and quote maker app

 

با قرارگیری بین 100 برنامه برتر عکس و ویدیوی آیتونز، این برنامه به شما امکان تهیه “متن‌عکس”هایی زیبا را می‌دهد. موتور تایپ این برنامه امکان شخصی سازی متن با توجه به عکس پیش‌زمینه آن را فراهم می‌کند.

تنها کلری که باید انجام دهید انتخاب عکس دلخواه، تایپ متن نقل‌قول در جای مشخص شده و انتخاب یکی از 50 طرح و آمیختن طرح‌های مشخص‌شده، است. وردسواگ امکان انتخاب هزاران متن و عکس دلخواه، از گالری رایگان و آنلاین پیکسابی (Pixabay) را فراهم می‌کند.

5. InstaQuote

از طریق اندروید و آی‌ او اس

ساخت عکس نوشته با InstaQuote

 

این برنامه رایگان نیز گزینه‌هایی فراوان برای شخصی‌سازی متن، تغییر استایل فونت و طرح‌های رنگی ارائه می‌کند. می‌توانید از عکس‌های خود یا تصاویر پیش‌فرض این وب‌سایت استفاده کنید و برخلاف باقی اپ‌ها، مستقیما آن را در اینستاگرام پست کنید. پس نیازی به دانلود و آپلود مجدد نخواهید داشت.

مشکل بسیاری از این وبسایت‌های رایگان از جمله اینستاکوت تعدد آگهی‌های تبلیغاتی و قفل بودن خیلی از امکانات آنهاست.

6. Text2Pic

از طریق اندروید و آی‌ او اس

ساخت عکس نوشته با text2pic

 

Text2Pic نسبت به خیلی از رقیبانش برتری‌هایی دارد و آن تعداد استایل‌های فونتی فراوان و گزینه‌های فرمت گسترده است علی‌الخصوص، قابلیت های سه‌بعدی و سایه‌گذاری که به متن ها بدهید. هم‌چنین مستقیما به اینستاگرام متصل می‌شود تا سریع‌تر پست بگذارید.

نکته منفی این برنامه، عدم امکان انتخاب عکس دلخواه و قرار دادن آن است، که با توجه به گستردگی تصاویر گالری آنلاین داخل برنامه، قابل چشم‌پوشی است.

7. Quotes Creator

از طریق اندروید و آی‌ او اس

ساخت عکس نوشته با Quotes Creator

 

Quotes Creator ویژگی منحصربه‌فرد پیشنهاد متون انگیزشی و نقل‌قول را ارائه می‌دهد که بار پیدا کردن این متون را از شانه شما برمی‌دارد. درج واترمارک شفاف نیز قابل توجه است.

این برنامه نیز، یکی دیگر راه های ساخت “متن‌عکس” تنها با یک ضربه می‌باشد.

البته تصاویر پیش‌زمینه آن، چنان تعریفی ندارد و پیشنهاد می‌شود خودتان یکی پیدا و آپلود کنید.

8. Quote Maker

از طریق اندروید و آی‌ او اس

ساختن عکس نوشته

 

در ادامه آموزش ساخت عکس نوشته، معرفی Quote Maker نیز یک برنامه رایگان است اما سعی در فروش قابلیت حرفه‌ای‌اش دارد تا همۀ امکانات،تصاویر و فونت ها، باز شود اما می‌توانید بطور محدود، رایگان استفاده کنید. با این حال این برنامه، فونت و افکت‌های جذابی دارد. می‌توانید به برند خود عکس‌برگردان اضافه کنید یا تغییراتی در ظاهر شعار برند خود دهید.

پیشنهاد می‌شود از این برنامه استفاده کنید اما دقت کنید که اگر دیزاین یا ادیت پیچیده داشته باشید، برنامه با لگ و آهستگی همراه خواهد بود. برای تصویر ساده مثل بالا، به خوبی کار می‌کند.

9. Text on Photo Square

فقط آی‌ او اس

ساخت نقل قول روی عکس

 

یک نرم افزار دیگر برای ساخت عکس نوشته : Text on Photo Square اکنون فقط برای IOS موجود است (البته فعلا) اما تفاوت آن با سایر برنامه ها در امکان قرار دادن متن روی ویدیو علاوه بر تصاویر می‌باشد. می‌توانید ویدیوی خود را آپلود و متن را به آن اضافه کنید تا یک محتوای صوتی‌ و تصویری جذاب برای فالوورها ترتیب دهید. البته نباید از واترمارک بزرگ آن روی ویدیوها غافل شد.

برخی از این برنامه‌ها برای تهیه متن تصویری ناب و بدون واترمارک، ارزش پرداخت نسخه پولی را دارند. اما فعلا از همین گزینه های رایگان استفاده کنید و به مخاطبانتان انگیزه دهید.

چیزی را از قلم انداخته‌ام؟ نوبت شماست 😉

همین الان نظر خود را برای ما کامنت کنید تا با اسم شما به محتوای این مقاله اضافه شود.

 

چیزی را از قلم انداخته‌ام؟ نوبت شماست 😉

همین الان نظر خود را برای ما کامنت کنید تا با اسم شما به محتوای این مقاله اضافه شود.

ثبت یک دیدگاه