چگونه برند خود را با اینستاگرام بسازید : 4 روش امتحان شده و واقعی

در این مقاله قصد داریم 4 روش بشدت کاربردی و مناسب برای ساخت برند کسب و کار به شما دوستان ارائه دهیم. این مطلب به هیچ عنوان از دست ندید و حتما نظرتون رو برای ما کامنت کنید، ما حتما از نظراتتون استفاده میکنیم تا بتونیم هر روز خودمون رو بهتر کنیم. این مقاله میخوایم موارد زیر رو به شما بگیم : 

  1. تعداد فالوورهای اینستاگرامتان را با همکاری استراتژیک گسترش دهید.
  2. از طریق تبدیل فالوور به مشترک ایمیلی، لیست ایمیل بسازید.
  3. محتوایی گیرا ترتیب دهید که ارزش به اشتراک گذاشتن با دیگران را داشته باشد.
  4. یک جامعه شدیدا فعال را رهبری کنید.

 

 

اینستاگرام پلتفرمی است که تاکنون ترقی شگرفی را از خود نشان داده است. در واقع جامعه اینستاگرام در سال گذشته بیش از ۴۰۰ میلیون کاربر رشد داشته است.

علی‌رغم این نتیجه مؤثر، بسیاری از صاحبان کسب و کار همچنان پتانسیل بازاریابی‌اش را نادیده میگیرند. در نهایت آنها نرخ تعامل (engagement) بسیار بالا، محبوبیت و آگاهی از برند (brand awareness) را از دست داده اند.

اما چرا؟

 فقط در عرض 12 ماه از طریق اینستاگرام 400,000 دنبال کننده برای فاندر Foundr کسب شده که به 70,000 مشترک ایمیلی منتهی شد. بطور میانگین، 30,000 call to action) CTA) برای کلیک کردن در ماه، از اینستاگرام داشتیم و 30 % کاربرانی که از صفحه اینستاگرام وارد وبسایت ما شدند را به مشترکین ایمیلی تبدیل کردیم.

این تنها قسمتی از قدرت اینستاگرام است حالا نوبت شماست که متناسب با کسب و کار خود آنرا عملی کنید.
در این مطلب 4 روش بازاریابی ایستاگرامی معرفی میکنیم تا کسب و کار و برند خود را با آن بسازید 🙂

4 روش حیرت‌آور که می‌توانید از اینستاگرام برای ساخت کسب و کار و برند خود استفاده کنید

۱. تعداد فالوورهای اینستاگرامتان را با همکاری استراتژیک گسترش دهید

یکی از بزرگترین ناامیدی های اینستاگرام مارکتر‌ها و ادمین‌های پیج ایسنتاگرم این است که نمی‌دانند چطور دنبال کننده بدست آورند. در هر حال بدون تعداد زیادی دنبال کننده، چطور میتوان یک شبکه بازاریابی مؤثر داشت؟

اما طبق تجربه، گسترش دنبال کنندگان آن قدرها هم که به نظر می‎آید دشوار نیست. یک تاکتیک مشخص وجود دارد که ظرف چند هفت پیج فاندر (Foundr) توانسته است به 10,000 دنبال کننده برسد. : همکاری با سایر پیج های اینستاگرامی.

برای شروع یک لیست از حساب های ایستاگرامی که مرتبط با جامعه مخاطبان شماست بسازید. وقتی آنها را پیدا کردید می‌توانید با آنها از طریق شات‌اوت (یا تبلیغ) همکاری کنید. که میتواند پولی یا رایگان باشد.

اینجا نحوه تفاوت این دو مورد را بررسی می کنیم:

  1. شات‌اوت رایگان
  2. شات‌اوت پولی

شات‌اوت رایگان

شات‌اوت‌های رایگان معمولا share for share یا اشتراک در برابر اشتراک نامیده می شوند.
شما محتوای یکدیگر را به اشتراک می گذارید، و هر دو فالوور‌های خود را دعوت به دنبال کردن پیج‌هایتان می نمایید.
آنها به مخاطبان شما دسترسی می یابند و شما به مخاطبان آنها. به همین راحتی 🙂

برای شروع، سراغ پیج‌هایی با تعداد مشابه خودتان بروید مالکان آن صفحات تمایل بیشتری به همکاری خواهند داشت، چون هر دو به یک اندازه بهره و سود می برید.

اما اگر میخواهید جامعه هدف خود را گسترش دهید به حساب‌هایی با دنبال‌کنندگان بیشتر رجوع کنید، در این صورت نگاهی به شات‌اوت‌های پولی بیاندازید.

اینجا مثالی از شات اوت رایگان برای یک اکانت را مشاهده می کنید، حساب اینستاگرامی با تعداد مخاطبان مشابه فاندر:

تصویری از هر دو پیج در حساب یکدیگر به اشتراک گذاشته شده و فالوورها، تشویق و دعوت به دنبال‌کردن صفحه یکدیگر شده‌اند.

شات‌اوت پولی

اگر بودجه شما برای شبکه‌های اجتماعی کفاف نمی دهد، این بخش را رد کنید، اما شات‌اوت پولی می تواند یکی از بهترین و سریع‌ترین روش‌های جذب هزاران مخاطب برای شما باشد.

با این روش هدف شما حساب‌هایی با فالوور‌های زیاد و فعال هستند. (یعنی اکانت هایی که 2 تا 3 درصد فالوور‌ها، محتوا‌ها را لایک می کنند.)

فاندر حدود 100 دلار برای شات‌اوت در دو هفته اول خرج کرد و 100 درصد ارزش هزینه کردن را داشت و اصلی ترین علت رسیدن این پیج به 10000 فالوور همین مورد بود.

مطمئن‌ شوید در شات‌اوت خود call to action حتما وجود داشته باشد، بدین صورت که عملا صاحب پیج از فالوور‌ها درخواست انجام کاری را می کند. بهترین درخواست، دعوت آنها به دنبال کردن شماست.

بعد از اینکه چند هزار نفر اول عضو پیج شما شدند، شروع به فرستادن آنها به وب سایت خود، تعامل با برندتان و ثبت نام برای لیست ایمیلتان بکنید.

2. از طریق تبدیل فالوور به مشترک ایمیلی، لیست ایمیل بسازید.

همانطور که می دانید، بازاریابی ایمیلی، عملی سرنوشت ساز برای یک کسب و کار در‌حال‌ رشد است. لیست ایمیل شما از مشتریان شما تشکیل شده. اینها طرفداران شما هستند، همان هایی که محتوا یا محصول شما را خریداری می کنند.

اینستاگرام بخش مهمی از ساختن مشترکین ایمیلی برای فاندر بوده است، بطوری که حدود 15000 تا 30000 فالوور به مشترک ایمیلی در ماه بسته به میزان تبلیغ، فراهم کرده است.

اگر با محدودیت‌های اینستاگرام آشنا باشید، شاید از خود بپرسید چطور چنین چیزی ممکن است، چون شما اجازه درج لینک در توضیحات تصاویرتان را ندارید. اینجاست که یک توصیح جذاب در بالای پیج (همان بیوگرافی یا بایو Bio) به کمک شما می آید.

خیلی از کسب و کار‌ها جذب مخاطب برای کلیک روی لینک بایو را دشوار می بینند، چون آنرا معمولا با چرندیات پر می کنند. بایو را طوری بنویسید که یک توییت در توییتر را می نویسید: کوتاه، مفید و قابل فهم.
این مثالی برای یک بایوی مناسب است:

یک راز ساده برای بایوی خودتان: یک call to action ویژه و یک لینک مناسب برای بایوی خود انتخاب کنید که کاربران را به صفحه‌ای خاص در وب‌سایت شما ببرد.

 

سعی کنید مطالب ارزشمند زیادی به بازدیدکنندگان سایتتان بدهید. لینک بایو، باید کاربران را به صفحه‌ای هدایت کند که حداقل در آن دوره‌ای رایگان برای ثبت نام وجود داشته‌باشد و همچنین به آنها فایل pdf با محتوای خوب هدیه دهد.

زمانی که به این مرحله رسیدید که آنها را اغوا کنید به کلیک روی لینک بایو و محتوایی بسیار ارزشمند نیز در اختیارشان بگذارید،
زمانش رسیده که فالوورها را از طریق توضیحات زیر عکس‌ها به لینک بایو ببرید. یعنی توضیح زیر عکس (کپشن) منتهی به لینک بایو شود، بایو به لینک ارجاع دهد و لینک به پیشنهادات ارزشمند سایت منتهی گردد.

3. محتوایی گیرا ترتیب دهید که ارزش به اشتراک گذاشتن با دیگران را داشته باشد.

استراتژی کپشن اینستاگرام باید شامل محتوای زیبا، قابل فهم و مرتبط با مخاطب باشد که آنها را ترغیب کند برند شمارا به اشتراک بگذارند که موجب رشد می شود.

فرمول یک پست عالی اینستاگرام، تصویرنگاری چشم نواز و متن گیراست. 

تصویر چشم‌نواز

تصاویری انتخاب کنید که یک داستان یا احساس را منتقل می کنند. تصویری که به اشتراک گذاشته شده، نه تنها جذاب و قابل توجه است بلکه احساسی را منتقل می کند که منجر به گیرایی پست و انگیجمنت شده است.


این مورد مهم را برای کسب و کار خود پیاده‌سازی کنید که بستگی به تخصص و حوزه فعالیت شما دارد. پست گذاشتن مکرر در مورد خودتان در شبکه‌های اجتماعی همانند این است که در یک مهمانی دائم درباره خودتان صحبت کنید.

متن گیرا

اگرچه درج متن زیر عکس‌ها لازم نیست ولی متنی گیرا اثری بسیار بیشتر از یک تصویر ساده دارد. متون، بازه‌ای از یک سوال مجاب کننده تا یک متن انگیزشی قدرتمند را در بر می گیرد. البته مورد دوم بیشتر توصیه می شود، نتیجه یک تحقیق از جونابرگر، مولف کتاب “مسری: چگونه چیزها مورد توجه واقع می شوند” نشان میدهد تحریک احساسات باعث می شوند انسان آنها را بیشتر از زمانی که برانگیخته نمی شوند به اشتراک بگذارد.

برای ایجاد یک تصویر متنی گیرا، به یک طراح نیاز ندارید. پیشنهاد می شود از برنامه Wordswag برای خلق سریع و راحت تصاویری مانند پایین امتحان کنید. (اگر از اندروید استفاده می کنید، Phonto یا Picsart را امتحان کنید.)

همانطور که می‌بینید فردی لوگوی تصویر را حذف کرده و آیدی خود را درج کرده، پس همیشه دقت کنید لوگو را به عنوان جزئی از پست‌ها فراموش نکنید. مثلا اگر تصویری با نقل قول پست می کنید، همیشه لوگو را در زیر تصویر درج کنید.

 

 این قدم کوچک نه تنها لوگو را معروف می کند بلکه آگاهی از نام تجاری شما را گسترش می‌دهد. (brand awareness)

وقتی در محتواسازی اینستاگرام حرفه‌ای شدید و سیستمی طراحی کردید که فالوور و مشترک ایمیلی جذب می‌کند، زمانش رسیده که مطمئن شوید دنبال‌کنندگان (فالوور) با شما در ارتباط هستند.

4. یک جامعه شدیدا فعال را رهبری کنید.

فعالیت طرق مختلفی دارد، مثل به اشتراک گذاشتن محتوا از طریق فالوور‌ها، با آن درگیر شدن، تگ یا منشن کردن دوستانشان و کلیک روی call to action ها. در اینجا تعدادی تاکتیک برای رهبری یک جامعه اینستاگرامی را شرح می دهیم.

وقتی پست بگذارید که فالوور‌ها ببینند

آیا تا به حال پستی منتشر کرده‌اید که فکر می‌کردید لایک بالایی می‌گیرد اما نتیجه چیز دیگری شده است؟ کسی لایک نکرده، با دوستانش به اشتراک نگذاشته و کامنت ها فقط از ربات های اسپم هستند.

البته احنمال دادن اینکه شما پتانسیل آن پست را دست کم گرفته‌اید زیاد است اما شاید علت فقط درج در زمان اشتباه بوده است. در هر حال شبکه‌هایی مثل اینستاگرام، توییتر و فیس‌بوک تنها فید هستند و هر چه محتوای جدید‌تری تولید شود( به استثنای بعضی موارد)، در صفحه اصلی، مطلب شما بالاتر و قابل رویت‌تر خواهد بود.

برای جلوگیری از رخداد این اشتباه، یک راه برای پست کردن اتوماتیک در زمان های مناسب تدارک و تهیه کنید. پیشنهاد می‌شود Iconosquare را امتحان کنید تا ببینید چه زمانی اکثر فالوور‌ها آنلاین هستند.
این سرویس فعالیت های فالوورها را بررسی می کند و اطلاع می دهد چه زمانی بهترین وقت پست گذاشتن می باشد.

پست گذاشتن وقتی اکثر فالوور‌ها آنلاین هستند به شما اطمینان خاطر می‌دهد که محتوا موثر است.

درخواست همکاری و فعالیت دهید

خیلی از برندها، حساب اینستاگرامی باز می‌کنند اما از اینکه مخاطبان به پست‌ها جذب نمی‌شوند ناراضی‌اند. خیلی ساده و مشخص به نظر می‌آید اما گاهی فقط درخواست از مخاطبان برای فعالیت اثر زیادی دارد. می توانید کاری که از فالوورها می خواهید انجام دهند را در تصویر درج یا آنرا در متن توضیحات قرار دهید.

بهترین تاکتیک کدام است؟ هر دو … تا وقتی که مشخص و قابل اجرا باشد. مثلا بخواهید اگر با مطلب پست موافقند، دوبار به صفحه ضربه بزنند یا بگویید تا دوستانشان را تگ کنند مثل تصویر زیر:

اینستاگرام یک پلتفرم دسته جمعی‌ست با پتانسیل عظیم برای کسب و کار‌ها در هر زمینه‌ای. اگر با استراتژی از اینستاگرام استفاده کنید، می‌تواند اثری قابل توجه روی آگاهی و محبوبیت برند و دست آخر بازدهی خوبی برای شرکت یا سازمان شما داشته باشد.

چیزی را از قلم انداخته‌ام؟ نوبت شماست 😉

همین الان نظر خود را برای ما کامنت کنید تا با اسم شما به محتوای این مقاله اضافه شود.

ثبت یک دیدگاه