آموزش بازپست‌گذاری یا Repost در اینستاگرام: 4 روش باز به‌ اشتراک‌گذاری از محتوای دیگران

آموزش ریپست (Repost) در اینستاگرام

ریپست در اینستاگرام : فید اکثر شبکه‌های اجتماعی، به طور سرگیجه آوری شلوغ هستند پر از عکس، فیلم و به‌روزرسانی متنی از دوستان‌تان و برند‌هایی که دنبال‌شان می‌کنید. اینستاگرام البته متفاوت است. شما در یک لحظه می‌توانید فقط یک پست را مشاهده کنید.

در حالی که اینستاگرام، ساده است و رابط کاربری تمیزش باعث تمرکز روی عکاسی‌های زیبا و ویدیوهای جالب توجه می‌شود، یک خواسته را هم بر‌آورده می‌کند: توانایی باز به‌اشتراک‌گذاری (ریپست) آسان محتوای دیگران.

دیگر ترسی نداشته باشید: اینترنت برای هر مشکلی، راه حلی ارائه کرده ‎‍‎‌است. چهار راه متفاوت برای ریپست در چند قدم ساده، اینجا آورده شده‌است. همگی این روش‌ها رایگان‌اند اما برخی نیاز به دانلود اپلیکیشن از اپ استور IOS یا گوگل‌پلی دارند.

ریپست در اینستاگرام
آموزش ریپست کردن محتوای دیگران در اینستاگرام repost

 

رفع مسئولیت: با توجه به قوانین استفاده از اینستاگرام، ابتدا به کاربری که مایلید از او محتوایی ریپست کنید مراجعه و اجازه کتبی اخذ نمائید. این کار را می‌توان از راه نظر‌دهی زیر آن پست یا ارسال پیام در دایرکت، که از طریق کلیک روی نماد هواپیما در گوشه بالای سمت راست، هست انجام داد.

چطور در اینستاگرام ریپست کنیم؟

1. نرم‌افزار Repost for Instagram را دانلود و نصب کنید.

این برنامه روی هر دو سیستم‌عامل IOS و اندروید موجود می‌باشد و با خود اینستاگرام مرتبط است پس می‌توانید محتوای دیگران را مستقیما با گوشی خود به اشتراک بگذارید.

Blue homepage of Repost for Instagram app

2. عکس یا ویدیوی موردنظر خود را برای ریپست پیدا کنید.

اینستاگرام‌تان را باز و عکس یا ویدیویی که می‌پسندید را پیدا کنید. روی محتوای موردنظر کلیک و آن را در حالت نمای کامل بگذارید. همانند مثال زیر:

Photo of desktop computer on Instagram app

3. لینک اشتراک‌گذاری پست را در حافظه موقت، کپی کنید.

زمانی که در صفحۀ عکس موردنظر هستید، روی ”…” در گوشۀ بالا، سمت راست کلیک و روی “کپی لینک اشتراک” بزنید (این گزینه در هر دو سیستم‌عامل یکسان است).

Mobile option to Copy Share URL of Instagram post

4. نرم‌افزار Repost for Instagram را باز کنید.

وقتی لینک در حافظه کپی شد، برنامۀ ریپست را بازکنید. پستی که کپی کردید به‌طور خودکار در صفحه اصلی برنامه، همانند زیر، نمایش داده می‌شود.

Repost for Instagram homepage with Instagram post that was copied to clipboard

روی فلش سمت راست، بزنید. حال می‌توانید آیکن این ریپست را ویرایش کنید تا در صفحه خودتان نمایش داده شود. روی Repost بزنید. حالا روی Copy to Instagram بزنید، جایی که امکان اضافه کردن فیلتر و ویرایش آن را دارید.

 

Mobile button to Copy to Instagram

5. کپشن (متن زیر عکس) را ویرایش و آن را به اشتراک بگذارید.

روی Next بزنید. اگر می‌خواهید کپشن اصلی پست را قرار دهید، روی قسمت کپشن کمی نگه دارید و Paste را بفشارید. حال، متن اصلی همراه با ذکر منبع قرار می‌گیرد.

Caption field for adding citation to Instagram repost

 

هرگاه آمادۀ به اشتراک‌گذاری بودید، روی Share مثل اشتراک یک پست عادی در اینستاگرام بزنید. این مثالی از نمایش پست در صفحه شماست:

ریپست در اینستاگرام

با استفاده از InstaRepost

1. دانلود برنامه

در ادامه آموزش ریپست در اینستاگرام برنامۀ InstaRepost را برای IOS یا اندروید دانلود نمائید تا محتوای دیگران را به اشتراک بگذارید.

2. به برنامه، اجازه دسترسی به حساب خودتان را بدهید.

برنامه را باز، اطلاعات کاربری‌تان را وارد کنید و به برنامه، اجازه‌ی دسترسی به عکس‌ها، دوستان و محتوای مشابه در اینستاگرام را بدهید.

 

Option to give InstaRepost access to Instagram account

3. با استفاده از برنامه، حساب موردنظرتان را جست‌وجو کنید.

اینستاریپست، فقط بخشی از فید خودتان را نمایش می‌دهد. اگر پستی در نظر دارید روی علامت ذره‌بین در پائین صفحه بزنید تا به صفحه جست‌وجو بروید. نام کاربری موردنظر را وارد کنید.

 

instarepost-step2.jpg ریپست در اینستاگرام

4. عکس موردنظر را در گالری ذخیره کنید.

زمانی‌که عکس موردنظر را برای ریپست پیدا کردید، روی فلش پایین، سمت راست بزنید و روی ریپست بزنید. دوباره روی ریپست بزنید. این باعث ذخیرۀ عکس در گالری گوشی‌تان خواهد شد و می‌توانید در خود اینستاگرام، آن را بالا بیاورید.

 

instarepost-step4.jpg instarepost-step5.jpg

به خود اپ اینستاگرام بروید و روی Library بزنید. عکس را در گالری مشاهده می‌کنید. روی عکس بزنید و تا آن را به اینستاگرام بیاورید.

ریپست در اینستاگرام

5. فیلتر و نقل قول را اضافه و پست را به اشتراک بگذارید.

مانند هر پست دیگری عکس را ویرایش و فیلترگذاری کنید. سپس روی Next کلیک کنید و روی قسمت کپشن بزنید تا کپشن اصلی را Paste کنید (بچسبانید).

 

آموزشی برای شما : چگونه یک کپشن عالی برای اینستاگرام بنویسیم ؟

 

منبع اصلی به‌طور خودکار قرار نمی‌گیرد، پس پیشنهاد می‌شود نام کاربری را با یک @ قبل از آن در کپشن بگنجانید تا منبع اصلی پست را نشان دهید. حال، روی Share بزنید.

 

instarepost-step7.png ریپست در نرم افزار اینستاگرام

 

این مثالی از نمایش عکس، در پروفایل اینستاگرام شماست:

 

ریپست در اینستاگرام

با استفاده از DownloadGram

در ادامه آموزش ریپست در اینستاگرام دانلودگرام به کاربران اجازه می‌دهد عکس‌ها و ویدیوها را با کیفیت بالا دانلود و سپس ریپست کنند. خوش‌بختانه، نیاز به برنامه‌ای برای دانلود، در این روش نیست. این روش انجامش است:

1. عکس یا ویدیوی موردنظرتان را برای ریپست از اینستاگرام پیدا کنید.

اینستاگرام را باز و عکس موردنظرتان را پیدا کنید. روی “…” در بالا، سمت راست پست، بزنید و روی “Copy Share URL” کلیک کنید ( این گزینه در هردو سیستم عامل یکسان است).

 

downloadgram-step1.jpg downloadgram-step2-1.jpg

2. لینک اشتراک پست را در دانلودگرام بچسبانید. (Paste)

مرورگر گوشی را باز کنید و وارد وب‌سایت downloadgram.com شوید. در جعبه مستطیلی صفحه اصلی وب‌سایت، لینک را پیست کنید و روی دانلود بزنید.

repost در اینستاگرام

 

روی گزینه “Download Image” که با رنگ سبز در پایین صفحه ظاهر می‌شود، ضربه بزنید.

 

Button to download image from Instagram on DownloadGram

3. پست را دانلود کنید.

به صفحه جدیدی منتقل می‌شوید. روس علامت فلش به سمت بالا در پایین صفحه بزنید، همان‌طور که در پایین نمایش داده شده، ضربه زده و روی “Save image” کلیک کنید.

 

ریپست در اینستاگرام ریپست در اینستاگرام

4. اینستاگرام را باز کنید و عکس یا ویدیو را از گالری خود پیدا کنید.

به اینستاگرام بازگردید. تصویر در گالری شما ذخیره شده، پس همانند یک پست عادی آن را ویرایش کنید.

downloadgram-step7.png

5. کپشن را اضافه و پست را به اشتراک بگذارید.

این ریپست هم منبع را ذکر نمی‌کند، پس نام کاربری حساب موردنظر را با یک @ قبل آن به کپسن اضافه نمایید. سپس روی “Share” بزنید. پست شما به این‌صورت در پروفایل شما نمایش داده خواهدشد.

ریپست در اینستاگرام

اسکرین شات گرفتن

در ادامه آموزش ریپست در اینستاگرام این مورد هیچ برنامه جانبی یا سایتی لازم ندارد. البته نیاز به بیان اینکه فقط برای عکس کاربرد دارد نیست. روش انجام:

عکسی در اینستاگرام برای ریپست بیابید و از آن اسکرین شات بگیرید.

  • برای IOS: کلید هوم و قفل را هم‌زمان بفشارید تا وقتی اطراف صفحه سفید شود.
  • برای اندروید: کلید خاموش و روشن کردن و کلید کم کردن صدا را هم‌زمان بفشارید تا اطراف سفید سفید شود.

روی دکمه پست جدید در پایین صفحه اینستاگرام‌تان بزنید. سایز عکس را به اندازه مناسب تغییر دهید تا در ویرایشگرعکس اینستاگرام، به انداره کافی بریده بشود.

screenshot-step1-1.png

 

همانند هر پست دیگری ویرایش و فیلترگذاری کنید. به یاد داشته باشید گوشی شما از هر چیزی که در صفحه قرار دارد اسکرین شات می‌گیرد نه فقط عکس موردنظرتان. پس قسمت‌های اضافی را از اطراف عکس موردنظر برش دهید.

 

ریپست در اینستاگرام

این ریپست هم منبع را ذکر نمی‌کند پس، پیسنهاد می‌شود نام کاربری موردنظر با یک @ قبل از آن، قرار دهید تا منتشرکننده‌ی اصلی را مشخص کرده باشید. سپس روی “Share” کلیک کنید. ریپست به این صورت در حساب شما نمایش داده خواهد شد.

 

حال که ریپست کردن را یاد گرفته‌اید، می‌توانید پروفایل کاربریتان را با محتوای دارای منبع از دوستان، خانواده یا برندها متنوع کنید. از روش های مذکور استفاده کنید، البته با ذکر منبع اصلی‌شان تا سریع و آسان محتوای موردعلاقه خود را دوباره به اشتراک بگذارید.

منبع : blog.hubspot.com

چیزی را از قلم انداخته‌ام؟ نوبت شماست 😉

همین الان نظر خود را برای ما کامنت کنید تا با اسم شما به محتوای این مقاله اضافه شود.

ثبت یک دیدگاه