جذب کامنت بیشتر در اینستاگرام : 12 روش هوشمندانه و عالی

12 روش زیرکانه برای گرفتن کامنت بیشتر در اینستاگرام

جذب کامنت در اینستاگرام : اگر زیاد معتاد اینستاگرام نباشید، شاید یکی دو روز بدون چک کردن برنامه بتوانید دوام بیاورید اما وقتی فیدتان را چک می‌کنید، شاید به زمان درج پست که یکی چند دقیقه پیش بوده و دیگر چند روز قبل دقت کرده باشید.

علت چیست؟ چرا فید اینستاگرامی شما زمانبندی شده نیست؟

مانند هر شبکه اجتماعی دیگر، اینستاگرام نیز متحول شده است. در این پست ویژگی‌های جدید این الگوریتم در کنار ترفند‌های گرفتن کامنت بیشتر که منجر به بالا آمدن در فید می‌شود بررسی می‌شود.

 

جذب کامنت برای اینستاگرام

چگونه در اینستاگرام کامنت بگیریم:

 1. مسابقه یا هدیه در نظر بگیرید.
 2. از کاربران برای فعالیت در کامنت‌ها درخواست کنید.
 3. پستی جالب و خنده‌دار درج کنید.
 4. ویدیو پست کنید.
 5. هشتگ‌های مرتبط بکار ببرید.
 6. در ساعت مناسب پست بگذارید.
 7. پست‌هایی با صورت افراد قرار دهید.
 8. عکس حیوانات درج کنید.
 9. شکلک‌های مرتبط برای کپشن‌هایی چشمگیر بگذارید.
 10. به کامنتهایی که می‌گذارند، پاسخ دهید.
 11. سعی کنید بیشتر پست بگذارید.
 12. پرسش و پاسخ ترتیب دهید و از کاربران بخواهید که در کامنت ها سوال موردنظرشان را بنویسند.

راهنمایی برای الگوریتم اینستاگرام

در ژوئن 2016 اینستاگرام اعلام کرد که در حال تغییر الگوریتم خود برای نشان دادن محتوای مرتبط به کاربران است بدون هیچ ربطی به زمان درج آن.

این، کار را برای بازاریاب‌های اینستاگرامی سخت‌تر کرد زیرا 70 درصد کاربران پست‌های جدید آن‌ها را نمی‌دیدند.

خیلی سریع فیس‌بوک هم شروع به درجه بندی پست‌ها بر اساس دوستان و خانواده در سال 2018 کرد. الگوریتم‌ها شروع به ترجیح سایر پست ها بر برندها و آگهی ها کردند. اما گاهی پست برندها با اعتبار بالا گاهی این الگوریتم ‌ها را دور می‌زنند.

علل متعددی برای رتبه بندی پست‌ها در فید وجود دارد که تعداد لایک و کامنت‌های پست بی اثر نیست.

این موارد در رتبه بندی بهتر اثر دارند:

 1. تعداد لایک و کامنت یک پست
 2. درگیری سابق کاربر با محتوای شما
 3. زمان آخرین پست

اگر پست‌های شما کاربران زیادی را بطور طبیعی جذب کند، اثری مفید بر الگوریتم خواهد داشت. هرچه یک پست لایک و کامنت بیشتری بگیرد، امکان نمایش آن در صفحه اکسپلور بیشتر خواهد بود. جایی که کاربران دیگر هم پیج شما را پیدا کرده و فالو می‌کنند.

قبل از رسیدن به استراتژی جذب کامنت، یک سری کارها را باید انجام دهید.

۱. حساب خود را عمومی کنید.

مطمئن شوید فالوورها می‌توانند پیج شما را بازو محتوای آن را ببینند.به پروفایل رفته و روی چرخ‌دنده بزنید و حالت شخصی را خاموش کنید.

 

نحوه استفاده از گزینه های Instagram برای عمومی کردن حساب خصوصی خود

 

2. پوش نوتیفیکیشن را فعال کنید.

این گزینه را فعال کنید تا سریع‌تر به کامنت‌ها پاسخ دهید. هرچه کاربران با شما ارتباط بیشتری برقرار کنند، محتوای شما بالاتر قرار خواهد گرفت.

به پروفایل رفته و روی چرخ‌دنده بزنید. روی Push Notification setting کلیک کرده و انتخاب کنید که از کدام اتفاقات می‌خواهد باخبر شوید.

 

صفحه گزینه های Instagram با تنظیمات اعلان Push برجسته شده است چگونه تنظیمات اعلان اینستاگرام خود را تنظیم کنید

 

3. محتوای جالب تولید کنید.

مردم روی پست‌های غیر جذاب کلیک نخواهند کرد. پس فردی را برای مدیریت برنامه‌ریزی و ویرایش محتوای اینستاگرام لیست کنید اما تیمی را جمع کنید تا محتوای متنوع فیلم، عکس و ایده برایتان تهیه کنند.

4. یک تقویم ویرایش اینستاگرام ترتیب دهید.

یک بازه زمانی که مناسب خودتان است ترتیب دهید. پیشنهاد می‌کنیم بیش از یک‌بار در روز پست نگذارید.

بیاد داشته باشید زمان‌بندی فاکتور مهمی در الگوریتم است. پس نباید بگذارید عکس‌های قدیمی تر بین جدید ها گم شود. یک تقویم شبکه اجتماعی دانلود کنید و پیگیر چیزهایی که در آن پست می‌کنید باشید

حال بیایید به استراتژی‌های گرفتن کامنت (و لایک) بیشتر در اینستاگرام بپردازیم.

12 روش گرفتن کامنت بیشتر در اینستاگرام

1. یک مسابقه ترتیب دهید.

یک راه آسان و جالب برای گرفتن فالوور بیشتر ترتیب دادن یک مسابقه یا دادن جایزه به مخاطبان است.

شما می توانید در اینستاگرام برای تبلیغ مسابقه تدارک ببینید، سپس از کاربران بخواهید نظرشان در مورد پست را وارد کنند. شما می توانید مسابقه خود را به یک کمپین یک هفته ای تبدیل کنید ، جایی که کاربران باید هر روز کامنت کنند.

شما حتی می توانید محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) را ارسال کنید و از فالوورها بخواهید که عکس های خود را ارسال کنند و یوزرنیم برند شما را در پست تگ کنند.

در اینجا نمونه‌ای از یک مسابقه اینستاگرامی را که برای شرکت کنندگان در 2016، رویداد بازاریابی و فروش سالانه HubSpot برگزار شده، آورده شده است.رسانه‌های اجتماعی اگزماینر راهنمای خوبی برای اجرای مسابقات اینستاگرام دارد.

https://www.instagram.com/hubspot/?utm_source=ig_embed

2. از کاربران بخواهید تا در نظر دهی فعال باشند.

یک روش ساده برای به دست آوردن نظرات بیشتر در اینستاگرام، درخواست از آن‌هاست.

مطالبی را در اینستاگرام خود منتشر کنید که قابل به اشتراک گذاری باشند، و از کاربران بخواهید که به یک سؤال پاسخ دهند یا دوستان و همکاران خود را در نظرات تگ کنند.

این یک راه سرگرم کننده و آسان برای تعامل با مخاطبان خود است، و همچنین به شما کمک می کند تا کامنت‌های بیشتری بگیرید.

در اینجا نمونه ای از پست اینستاگرامی را آورده‌شده که در آن سوالی از طرفداران پرسیده شده است. می توانید با سؤالات ساده ای نظیر “موافقید یا مخالف؟” یا “توصیه شما چیست؟” کامنت‌های بیشتر کسب کنید.

https://www.instagram.com/hubspot/?utm_source=ig_embed

3. مطلبی خنده‌دار، غافل‌گیر کننده یا تحریک‌آمیز پست کنید.

در یک مطالعه درباره آنچه باعث می شود مطلبی پر سرو صدا شود ، تحقیقات نشان داد برخی از وایرال ترین مطالب اینترنتی، درباره برانگیختن احساسات بوده است.

این پست‌ها اکثرا در ارتباط با پیش بینی، غافلگیری و کنجکاوی و نامشخص بودن شرایط بوده‌اند. احساساتی که موجب شادی نیز می‌شود، از جمله موارد فوق است؛ بنابراین به مطالبی فکر کنید که می توانید در اینستاگرام به اشتراک بگذارید تا باعث برانگیختن احساسات افراد تا سرحد اجبار به اظهار‌نظر و کامنت‌گذاری در مورد آن شوید.

آیا محتواهایی وجود دارد که بتوانید در مورد یک واقعیت غافلگیرکننده، یک لحظه شاد یا یک روند جذاب تکنولوژی باشد؟

لازم نیست به طورخاص در مورد برند شما باشد، محتوایی که اکثر مخاطبان را راضی کند، احتمالاً نظرهای بیشتری را به خود جلب می‌کند.

همچنین می‌تواند احمقانه (غیر جدی) باشد، در اینجا ویدئویی تبلیغاتی، برای شوخی روز سرکارگذاشتن آوریل (April Fool’s Day)، در مورد بازاریابی یک “گوریل” توجهات بسیاری را به خود جلب کرد و حس انتظار و غافلگیری نیز ایجاد نمود.

https://www.instagram.com/hubspot/?utm_source=ig_embed

4. ویدیو پست کنید.

مدت زمان مشاهده فیلم‌ها در اینستاگرام در سال 2016، 40% افزایش یافته است، و اکنون کاربران می‌توانند فیلم‌هایی به طول یک دقیقه ارسال کنند.

از این محتوای تعاملی غافل نشوید تا دنبال کننده‌ها را از اسکرول در فید شلوغ اینستاگرام به سمت خود بکشید تا فیلم شما را تماشا کنند و مطمئن شوید که موضوع‌تان جذاب است.

مخاطبان شما محتوای ویدیویی بیشتری می‌خواهند خصوصاً در رسانه های اجتماعی بنابراین اگر چیزی قابل بحث را به اشتراک بگذارید و از بینندگان بخواهید که درباۀ آن کامنت بگذارند، آن‌ها به احتمال زیاد این کار را انجام می دهند.

 

حتما بخوانید : 27 ترفند هک رشد اینستاگرامی

5. هشتگ مرتبط به‌کار ببرید.

وقتی محتوای خود را با هشتگ های معروف اینستاگرام ارسال می‌کنید، پست‌های شما در جست‌وجوی آن هشتگ‌ها و تب اکسپلور ظاهر می‌شود. در حقیقت، پست‌هایی که حداقل دارای یک هشتگ هستند معمولاً بیش از 12% سایرین، مخاطب بیشتری کسب می‌کنند.

اینفلوئنسرها و کاربران علاقه مند ممکن است وقتی دیدند که شما در مورد موضوعات مورد علاقه آن‌ها صحبت می کنید، به صورت طبیعی کامنت می‌کنند، می‌توانید برخی از استراتژی‌های فوق را برای ایجاد تعامل ترکیب کنید.

از دنبال‌کنندگان بپرسید که آنها SundayFunday# خود را چگونه جشن گرفتند، ThrowbackThursday# را تدارک ببینید، یا از یکی از صدها هشتگ مربوط به برند یا محتوای خود را استفاده کنید تا مخاطبان جدیدی در گفت‌وگوها شرکت کنند. این کار را با هشتگ روز زمین در مثال زیر انجام شده است:

https://www.instagram.com/hubspot/?utm_source=ig_embed

6. در وقت مناسبی از روز پست بگذارید.

بحث در مورد بهترین زمان روز برای پست در رسانه‌های اجتماعی، فراوان است، و این بدان دلیل است که جواب، بسته به موضوع و حرفه، طرفداران شما و اینکه چه نوع محتوایی ارسال می کنید فرق خواهد داشت.

بهترین توصیه این است که در ساعات مختلف طول هفته پست بگذارید و میزان تعاملات کاربران را آزمایش کنید و برنامه انتشار خود را بر اساس نتایج، تعیین کنید.

چه هوا روشن باشد و اوایل صبح دوشنبه باشد یا بعد از ظهر و غروب، سعی کنید زمانی را که هواداران شما تمایل بیشتری به نظردهی و کامنت دارند، بفهمید تا روزانه تعاملات پست‌ها را حداکثری کنید.

از یک تقویم رسانه‌های اجتماعی برای پیگیری، برنامه ریزی و نتیجه‌گیری استفاده کنید.

7. از چهره افراد پست بگذارید.

حقیقت این است که سلفی گرفتن جالب است و طبق تجربه، چه بسا استراتژی خوبی برای اینستاگرام هم هستند.

با تجزیه و تحلیل بیش از 1 میلیون پست در اینستاگرام توسط انستیتوی فناوری جورجیا و آزمایشگاه‌های یاهو مشخص شد که پست‌های با چهره انسان 32٪ بیشتر احتمال دارد تا کامنت بگیرند، 38٪ بیشتر، افراد مایل به لایک آن هستند.

مطلب چندانی در مورد دلیل این امر وجود ندارد، اما محققان گمان می‌کنند که این امر تا حدودی به این دلیل است که صورت‌ها منبع مؤثر ارتباطات غیر کلامی هستند و مردم به آنها پاسخ می‌دهند، حتی به صورت نوزاد.

محتوای اینستاگرام خود را با عکس‌های سلفی، عکس‌های گروهی و عکس‌های صاف و ساده ارسال کنید و ببینید آیا مخاطبان شما از این روی انسانی برندتان خوششان آمده یا خیر.

در اینجا هاب‌اسپات چهره الن دیجنرس (Ellen Degeneres) را با یک نقل‌قول انگیزشی ترکیب کرده است.

https://www.instagram.com/hubspot/?utm_source=ig_embed

8. عکس حیوانات را بگذارید.

تحقیقات زیادی در این باره صورت نگرفته است، اما شما می‌دانید که حیوانات در رسانه‌های اجتماعی قدرتمند هستند.

حیوانات مدت هاست که در وب از محبوبیت بالایی برخوردارند و حیوانات اینفلوئنسر به اندازه انسان‌های اینفلوئنسر، درآمد کسب می‌کنند.

چه در دفتر کار خود حیوان خانگی داشته باشید و چه عکس ناز حیوان خانگی از همکارتان باشد، سعی کنید مطالب شاد و سرگرم کننده‌تر در اینستاگرام ارسال کنید تا ببینید آیا مخاطبان شما کامنت در این مورد را دوست دارند یا خیر؟

مثالی عالی در اینجا وجود دارد که یک کاربر اینستاگرام به فالوورها می‌گوید کسی را که عاشق توله سگ هاست، تگ کنند:

https://www.instagram.com/rarepups/?utm_source=ig_embed

9. به کامنت‌ها پاسخ دهید.

درست مانند سایر اشکال رسانه‌های اجتماعی، پاسخ دادن به نظرات می‌تواند به مخاطبان شما احساس حضور در یک اجتماع را بدهد و به نظر برسد که شما واقعاً به آنچه می‌گویند، علاقه مندید.

هنگامی که کاربران نسبت به نظرشان پاسخی دریافت می‌کنند، شاید مباحثه را ادامه دهند.

علاوه بر این، وقتی دیگران می بینند که شما به کامنت‌ها پاسخ می‌دهید، ممکن است در مورد آن پست نظر دهند تا به مباحثه بپیوندند یا سؤالی درباره پست شما بپرسند.

10. از شکلک‌های مرتبط استفاده کنید تا کپشن‌ها را چشم‌نواز کنید.

یکی دیگر از روش‌های جذب کامنت در اینستاگرام: در حالی که هشتگ‌ها برای نشان پست شما در جست‌وجوها کاربرد دارند، ایموجی‌ها نگاه مردم را به کپشن‌های شما سوق می‌دهند. توجه بیشتر به کپشن‌های شما ممکن است به معنی جذابیت، کامنت و لایک بیشتر برای پست باشد.

هنگام استفاده از ایموجی‌ها، مطمئن شوید که آن‌ها برای آنچه می‌نویسید منطقی هستند و برای شرکت شما مناسب به نظر می‌رسند. دو تا سه ایموجی می‌تواند رنگارنگ و جالب باشد، اما زیاده‌روی نکنید.

در اینجا مثالی از HubSpot آمده که یک اینفوگرافیک با ایموجی در کپشن همراه شده‌است.

11.سعی کنید بیشتر پست بگذارید.

مانند بسیاری از رسانه‌های اجتماعی، ارسال بیشتر پست، باعث فعال و به‌روز ماندن پیج شما می‌شود. اگر گاهی یک پست ارسال کنید، ممکن است پست‌های شما در فید اینستاگرام، بین سایرین غرق شوند.

اگر مرتبا و در زمان های بهینه و مناسب روز پست کنید، تعداد بیشتری از افراد پست‌های شما را مشاهده می‌کنند. این امر می تواند باعث جذب فالوور بیشتر و در نهایت کامنت‌گذاری شود یا آن‌ها مرتبا واکنش نشان دهند.

12. یک سوال و جواب ترتیب دهید و از فالوورها بخواهید سوالاتشان را کامنت کنند.

اکنون که ویژگی‌هایی همچون استوری و IGTV وجود دارند، می توان سوال و جواب‌ها را به صورت زنده پخش و تبلیغ کرد که می‌توان از این ابزارها بهره گرفت.

اگر قصد دارید در یک فید زنده به مصاحبه بپردازید، برای تبلیغ این رویداد، چند پست در موردش منتشر کنید.

برای هر پست تبلیغاتی، از کاربران بخواهید سوالی را که دوست دارند از شخصی مصاحبه شونده پرسیده شود کامنت کنند. بسته به موضوع مصاحبه، ممکن است سیلی از کامنت سؤالات کاربران را ببینید. که در کنار نظرات بیشتر، این استراتژی به شما امکان می‌دهد تا فالوورها نیز احساس کنند که مستقیماً با محتوای شما درگیر هستند و به آن کمک می‌کنند.

کلید در انگیجمنت است 

لایک، نظر و بازدید ویدیو در اینستاگرام بسیار ارزشمند است زیرا تأثیر زیادی بر جایگاه پست شما در فید دارد. علاوه براین، در صورت تعامل بسیاری از کاربران با پست‌های شما، محتوای شما در تب اکسپلور هم قابل رویت خواهد بود، بنابراین برای جذب کامنت‌های بیشتر در اینستاگرام، این روش‌ها را امتحان کنید.

 

چیزی را از قلم انداخته‌ام؟ نوبت شماست 😉

همین الان نظر خود را برای ما کامنت کنید تا با اسم شما به محتوای این مقاله اضافه شود.

ثبت یک دیدگاه